• 534 333 4407

Hakkımızda

ipek uyku ürünleri

Hakkımızda

Eşimin işi nedeniyle 14 yıl Çin'de bulunduk. İlk yıllar küçük bir sahil kasabasındaydık. Orada Çin kültürünü yakından tanıma, özellikle de hayatlarının bir parçası olan ipekçiliği gözlemleme ve öğrenme imkânı buldum. Birçok kez ipek ürünlerin yapım aşamasında Çinli arkadaşlarıma yardım ettim. İpeğin nasıl büyük bir sabır ve özenle üretildiğini, ipek dolgu için kozaların gergilere takılarak aşama aşama açılıp, tüle benzer ince bir tabakaya dönüştüğünü gözlemleme fırsatı buldum. Bu tabakalardan en az 100 tanesinin üst üste getirilmesiyle yorgan ve çok daha fazla kayman birleşerek yastık dolgusu elde ediliyordu. En zengininden en fakirine Çinliler için vazgeçilmez olan ipek yorgan ve yastıklardan kendime de aldım. İlk kullandığım geceden itibaren sağlıkla ve konforla uyudum. 14 yıl kullandığım yorganımı ve yastığımı hala huzurla kullanıyorum. Artık ipekten başka bir yorgan ve yastıkla uyumayı düşünemiyorum.

Çinli komşularımızın ısrarıyla ipek yastık kılıfı da kullanmaya başladım ve saçlarımda, cildimde oluşan değişime hayran kaldım. En önemlisi de alerjik egzaması olan kızımın cildi ipek yorgan ve yastık kullanmaya başladıktan bir süre sonra yavaş yavaş düzeldi.

Sonrasında Şangay'a taşındık ve ben daha büyük ipek üreticilerine de ulaşma ve onlarla yakın dostluklar kurma imkânı buldum. Her yaz Türkiye'ye gelirken bütün tanıdıklarıma ve arkadaşlarıma ipek yorgan getiriyordum. Yorganları deneyen herkes tekrar tekrar sipariş verdi. Bu arada ben ipek hakkında oldukça bilinçlenmiş, en iyi ipek yorganın nasıl olması gerektiğini öğrenmiştim. İpek üreticilerinin en iyilerini, en kaliteli ürünlerin nerede ve nasıl üretildiğini bildiğim için Türkiye'ye dönmeye karar verdiğimiz pandemi sürecinde bir üreticiyle anlaşarak kendi ürünlerimizi üretmek konusunda kararımı verdim.

Doğal, nefes alan, küf, mayt, bakteri barındırmayan, yazın serin, kışın sıcak tutan, nemi emip absorbe eden, içeriğindeki protein ve aminoasitlerle hücreleri yenileyen, cildi ve saçları besleyen, sakinleştirip uykuya hazırlayan, dokundukça iyi hissettiren ipek ürünlerin sağlıklı yaşama katkılarını ülkemde de anlatmak için ailemle el ele verip, Angelic Silk markasını kurduk.

G. Sarıgül